Čtvrtek 11.1. – z Roppongi přes Mitu do Shiodome

1. března 2007 v 10:25 | Vojta
Napodruhý se mi podařilo předat český ambasádě naše registračního listy. Trochu jsem byl překvapenej, jak je konzulární oddělení zapikolovaný; po zabzučení jsem se vydal po schodech dolů, jedno patro do podzemí, i když podzemí to bylo ze strany ulice (směrem do zahrady areálu to byl klasickej suterén). Propagace naší republiky opět nic moc, ve stojanu pár kousků čehosi a na stole vzory vyplňování žádosti o vízum. Ale abych byl nestranný, japonská ambasáda v Praze, jakkoliv sídlí v krásný budově, taky v konzulární místnosti žádná sláva.
Využil jsem hezký "jarní" počasí k prozkoumání Roppongi, ze kterýho jsem se pak spustil na jih dolů, přes Mitu až na Shiodome. Mita je zase trochu jiná, docela pěkná (i když řeka u hlavní ulice vedoucí k Shiodome je spíš podobná stoce). Našel jsem tady křesťanskej kostel s vtipným pozadím v podobě mrakodrapu na Roppongi Hills, rakouskou ambasádu vklíněnou vedle malý jednosměrky v prudkém kopci, malej chrámek, před kterým si za spolupráce mnicha (?) vesele hrály děti a taky tady bylo relativně dost bělochů.
Už skoro dole jsem přišel přes nový park zezadu k chrámu Zojoji, hodně velkýmu komplexu už v části Shiodome, za kterým v těsné blízkosti vykukuje Tokyo Tower. Chrám Zojoji byl postaven 1393, ale na současné místo přestěhován až v roce 1598 jako hlavní chrám budhistické sekty Jodo v regionu Kanto (v roce 1175 "vydělené" ze sekty Tendai, která byla do Japonska importovaná v roce 805 z Číny).
FOTOGALERIE >>> klikni ZDE
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Rasheed Rasheed | E-mail | Web | 16. listopadu 2011 v 4:37 | Reagovat

Já chci taky takovej bloooog:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama