O české (?) vlajce

28. května 2007 v 11:17 | Vojta
Aneb jak to v Pákistánu popletli… Poměrně aktuální glosa (která už ale asi prosákla i do českých médií) se vztahuje k nedávné Topolánkově návštěvě Pákistánu a pikantní na ní je, že nás na ní neupozornil někdo z Čech, ale pákistánská spolužačka Veroniky Adeela. A to přesto, že u nich teď díky vnitropolitickým poměrům zřejmě nepanuje úplně ta vhodná nálada na vtipy. >>>

Celé je to jednoduché; v souvislosti s návštěvou našeho premiéra v Pákistánu se dostalo i na slavnostní výzdobu, transparenty s vítacími nápisy a oběma vlajkama nevyjímaje. No a zřejmě to nakonec skončilo u nějakýho nižšího úředníka, kterýho nenapadlo nic lepšího, než si českou vlajkou vygůglovat. Problém ale nastal v tom, že on "slyšel" slovo "check" a nikoliv "Czech". Tak lze vysvětlit tu ďábelskou záměnu, ke který došlo v případě naší vlajky. Červená a modrá zmizely a namísto nich vítala Topolánka pěkná vlajka, která se používá třeba při automobilových závodech.
Autor blogu, na kterém se tahle informace objevila, se ještě podivoval nad dalším transparentem, kde se kromě zmršené vlajky skvěl ještě nápis "We Pray for the Czech Progress and Prosperity". Autor si kladl otázku, zda se české delegaci líbil tento názor a zda si delegace nekladla otázku proč se Pákistánci modlí za naší prosperitu místo toho aby více pracovali pro prosperitu svojí.
Pod příspěvkem se pak rozjela velmi čilá diskuse, kde si z toho lidi většinou dělali prdel, jeden např. psal, že "tohle je jako motlitba, které se vám dostane od fakíra, když od vás něco očekává … v tomhle jsme holt experti, od ulic až po mezinárodní úroveň." Jiný si zase všimnul nápisu "WARM WELCOME PRIME MINISTER H.E. MR. MIREK TOPOLANEK": "…jen u nás je možné být ministerským předsedou, jeho excelencí a pánem současně," dodal. Ale našel jsem tam i pár příspěvků od Čechů, kdy si např. uživatel s nickem Lukas nebral servítky a rovnou česky napsal "Tak tohle se vám povedlo :) To máte z toho, že neumíte chlastat."
Zdá se, že Topolánek si ničeho nevšimnul. Anebo všimnul, ale choval se při návštěvě (na rozdíl od domova) podstatně vybranějšími způsoby.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama