Wild Flower Festival

28. května 2007 v 11:18 | Vojta
Těžko říct, jestli to přeložit jako "festival divokých kytek" nebo "divoký festival kytek", obojí je totiž správně. Alespoň tak jsme to na vlastní oči viděli my. Ale pěkně popořádku… >>>

Až do jara to byla taková země ležící ladem, což je tady pojem skoro neznámý, ale zaplaťpánbůh za zemi ležící ladem v Tokiu. Pak nastalo jaro, louku obehnali barevným provazem a vzápětí na ní vyrostly vlčí máky, chrpy, kopretiny… prostě taková ta luční květena. Bylo to hezké, prostředkem vedla pěšina a Japonci to fotili. Fotili se tam vzájemně, fotili si kytičky na makro, určitě se jim to líbilo tak jako nám.
No a včera jsme jeli na výstavu fotek do muzea, cestou míjeli louku a nestačili jsme se divit, byla posetá lidma, který kytky buďto trhali i s kořenama, nebo měli nůžky a kytky odstřihávali. U vstupu byla hromada hlíny, kterou si kdokoliv mohl nabrat do pytlíčku s sebou, kontejnery s vodou na zalití a stánky, kde zřejmě půjčovali nůžky a vázali ty otepi, který si tu všichni narvali. Louka byla v těch 11 hodin jak po náletu kobylek a to tam ještě furt táhly davy. Na pozemku byl klobouček vedle kloboučku, kuřáci trhali s cigárem visícím z koutku, aby měli volný ruce a děti běhaly s nůžkama a byly tím pádem dost nebezpečný.
Tak nevím, po tomhle festivalu by se chtělo říct "jsou to divný lidi", ale lepší radši s úsudkem počkat… :)
JARNÍ FOTOGALERIE >>> klikni ZDE
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 noataka noataka | 29. května 2007 v 7:20 | Reagovat

... asi chtěj ty kytky ušetřit potupného povadnutí...

2 Vojta Vojta | 29. května 2007 v 7:39 | Reagovat

zdravim ulanbatar! tam asi neni moc co trhat, ze? ;-) nebo jo?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama