Kráska a „zvíře“

10. června 2007 v 5:46 | Vojta
Obě události, které jsem si dovolil titulkem spojit do jednoho příspěvku, už proběhly českými médii, takže jen krátce. Že se letošní Miss Universe stala Japonska Riyo Mori, určitě víte. Dvacetiletá baletka pocházející z městečka blízko sopky Fuji tak předčila očekávání svojí babičky, které kdysi jako dítě říkala, že by jednou chtěla být Miss Japan. Místo Miss Japan se tedy stala Miss World, druhou v pořadí z Japonska (její předchůdkyni Akiko Kojimy se to podařilo v roce 1959).
O poznání vážnější událostí zde pak byla sebevražda ministra pro zemědělství, lesy a rybolov Toshikatsu Matsuoky. Ten byl nalezen ráno 28. května ve své tokijské rezidenci, kde se oběsil na vodítku pro psa. Stalo se tak několik hodin před tím, než měl čelit v parlamentu interpelaci týkající se zpronevěry státních peněz určených na provoz své kanceláře; šlo o sumu 236 000 dolarů za položky, které mu ale byly volně k dispozici. Opoziční poslanci požadovali jeho rezignaci, ale Matskuoka popíral, že by bylo něco špatně. Část peněz (42 000 dolarů za rok 2005) se snažil Matsuoka vysvětlit tím, že byly vynaloženy na nákup čisté balené vody, vodu z kohoutku prý lidé nepijí (samozřejmě že pijí, tohle asi dost naštvalo širokou veřejnost).
Veronika pak četla v nějakých novinách o tom, jak nějaký oblastní politik, kterého čekalo vyšetřování z korupce, den po Matsuokově sebevraždě spáchal sebevraždu taky. Tenhle politik si prý ráno v 5:30 ještě v posteli přečetl noviny, které zrovna popisovaly kauzu Matsuoka, s manželkou se nad tím společně podivili, načež oblastní politik vyšel z bytu, vylezl na střechu a odtud skočil v pyžamu dolů - že by inspirace vládním příkladem? Pikantní na tom je, že si ještě před skokem zul pantofle…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama