Hokkaido - díl 1

21. srpna 2007 v 16:54 | Vojta |  Cesty po Japonsku
Ačkoliv zabírá nejsevernější ostrov Japonska pětinu území země, žije v něm pouhých pět procent obyvatel. Drsná dlouhá zima, kdy sem vanou větry ze Sibiře a teplota klesá až k mínus 30 a krátké léto, kdy se rtuť vyšplhá na 30. Dlouhé vzdálenosti mezi jednotlivými městy a místy. Kry Ochotského moře a činné sopky. Důstojné štíty hor, soutěsky, jezera a na podzim kouzelně zbarvené listí…
Japonci sem zavítali už v sedmém století, ale ostrov jim připadal nehostinný a příliš vzdálený, takže se stal po dvanáctém století domovem národa Ainů, kteří svou fyziognomií mají blíže spíš k bílé rase, než Japoncům. V polovině 19. století sem ale Japonec zavítal opět, zkonfiskoval Ainům jejich půdu, omezil jejich právo na lov a rybaření a nuceně je asimiloval.
My strávili na Hokkaidu 16 dnů, během kterých jsme projeli šest národních parků. Upřímně řečeno, návštěva Hokkaida je záležitost poměrně drahá a to jsme si ani jednou nepůjčili auto. Nicméně díky tomu se nám ale např. podařilo (samozřejmě nechtěně) spatřit medvěda. >>>

Shikotsu-Toya
Popis návštěvy prvního národního parku situovaného jižně pod hlavním městem Hokkaida Sapporem začíná vlastně už na tokijském letišti Haneda, odkud startujeme. Panuje tu zmatek nad zmatek, v hale je několik front, které do sebe různě prolínají. Přistání v Sapporu pak představuje oddech, nejenom od dopravy, ale i od zvukem a vedrem zamořeného Tokia, na tohle jsem se těšil poslední měsíc jak na smilování.
Sapporo je město opět rozcapený až běda a bodejť by ne, když v něm žije dva miliony obyvatel z celkových hokkaidských pěti a půl. Přízemní severské domky vypadají jinak než jinde v Japonsku, jsou barevnější a je tu patrná snaha o lepší tepelnou izolaci, byť zase všechno vypadá dost fórově. Centrum Sappora (Sapporo station) je provrtaný spletí podzemních chodeb jak někde v centru Tokia.
Prší a ne málo, z jihu sem totiž dorazil tajfun, takže jsme fakt klikaři - je jasný, že prvních pár dnů určitě proprší. Hostel je příjemnej, hotelovýho typu a v kanceláři spojený s recepcí pracuje asi pět okravatovaných pánů, věkem někde za šedesátkou.
Ze Sappora pokračujeme UFO-vlakem dál; nemůžu si pomoct, ale lepší výraz než UFO mě nenapadá: vagóny jsou celkem normální, ale vepředu a vzadu je lokomotiva (spíš tedy řídicí místo, protože motor je, zdá se, v každém vagónu). Lokomotiva má v přední části nepřehlédnutelný prosklený hrb-kabinu, ve které sedí strojvedoucí. Ten je tedy o jednu úroveň výš než cestující. Je to moje první japonská zkušenost s dieselovým vlakem; ten by ještě mohl majitelům Trabanta navíc při jízdě připomenout existenci volnoběžky - vždy po dosažení určité rychlosti vlak jede setrvačností dál jen na volnoběh.
Po třech hodinách se dostáváme ze Sappora k jezeru Toya, poblíž kterého to vře a to doslova, nějakých deset kilometrů nad jezerem je vulkanicky velmi aktivní oblast: v roce 1910 došlo k první erupci, která zničila prales a pole. Během druhé světové války došlo k erupci druhé, kdy tu "vzniklo" pohoří Showa Shinzan; japonská armáda byla touhle přírodní aktivitou dost znepokojená, celou věc kvůli obavám z paniky nad špatným znamením shůry tajila a místním obyvatelům dokonce přikazovala rozhánět kouř nad kopcem.
To asi nikdo nedělal, ale našel se tu poštmistr, který kopec koupil a až do svého skonu ho podroboval pravidelnému měření - hora je dodnes v soukromém vlastnictví, byť se na ní nahlíží jako na národní dědictví a poštmistr se dočkal u úpatí kopce sochy. Nu a poslední kráter u hory Usu (naproti Showa Shinzan) tady vzniknul dokonce až v roce 2000. Kolem něj podnikáme vejlet, po dešti je tady jak v prádelně a nahoře u lanovky je skupina hlučných Číňanů. Zdá se, že některé stromky u kráteru ještě nesou stopy ohně. Jo, abych nezapomněl, z obou atrakcí se celkem mohutně stále valí dým.
V sedle mezi Showa Shinzan a Usu je suvenýrovej průmysl ala Karlštejn, ale daří se mi tady mezi všema těma serepetičkama sehnat pečenej hokkaidskej brambor a kukuřici. Za opravdu hnusným betonovým čímsi se smutně krčej dvě ainské chýše, v jedné z nich hoří uprostřed oheň a paní oblečená zřejmě do ainského (je to ale Japonka) nás zve dovnitř. Ubytování v hostelu u jezera vedle silnice-případné evakuační cesty hory Usu. Pán v recepci má nátělník, hostel zeje prázdnotou, ale k večeru dorazej ještě tři japonský motorkáři. Nikdo nemluví anglicky.
FOTOGALERIE >>> klikni ZDE
(pokr.)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Douglas Douglas | E-mail | Web | 16. listopadu 2011 v 1:22 | Reagovat

Souhlas

2 DorothyGlirm DorothyGlirm | E-mail | 18. července 2017 v 22:32 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captchas solving of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another size-types of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? You can find a lot of impessive videos about XEvil in YouTube.
See you later ;)

XRumer20170718

3 Arlenenip Arlenenip | E-mail | 22. července 2017 v 13:38 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captcha solving of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another categories of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? You can find a lot of impessive videos about XEvil in YouTube.
See you later ;)

XRumer20170721

4 Carolynbah Carolynbah | E-mail | 4. srpna 2017 v 17:52 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil":
captchas regignizing of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another types of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? There are a lot of demo videos about XEvil in YouTube.
You read it - then IT WORKS!
Good luck!

XRumer201708

5 Carolynbah Carolynbah | E-mail | 5. srpna 2017 v 4:15 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captchas breaking of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another size-types of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? You can find a lot of introducing videos about XEvil in YouTube.
You read it - then IT WORKS!
Good luck!

XRumer201708

6 Avito777bigh Avito777bigh | E-mail | 16. srpna 2017 v 5:27 | Reagovat

<b>Пополение баланса Авито (Avito) за 50%</b> | <b>Телеграмм @a1garant</b>

<b>Здравствуйте, дорогие друзья!</b>

Готовы предоставить Всем вам услуги по пополнению баланса на действующие активные аккаунты Avito (а также, совершенно новые). Если Вам необходимы конкретные балансы - пишите, будем решать. Потратить можно  на турбо продажи, любые платные услуги Авито (Avito).

<b>Аккаунты не Брут. Живут долго.</b>

Процент пополнения в нашу сторону и стоимость готовых аккаунтов: <b>50% от баланса на аккаунте.</b>
Если нужен залив на ваш аккаунт, в этом случае требуются логин и пароль Вашего акка для доступа к форме оплаты, пополнения баланса.
Для постоянных заказчиков гибкая система бонусов и скидок!
Гарантия:

<b>И, конечно же ничто не укрепляет доверие, как - Постоплата!!!</b> Вперед денег не просим... <b>А также, гасим Штрафы ГИБДД за 65% ...</b>

Оплата:
ЯндексДеньги, Webmoney (профессиональные счета)
Рады сотрудничеству!

Залив Авито <b>канал Телеграмм  @t.me/avito50 </b>
________

авито уф
вещи пакетом +для новорожденного авито
+как получить скидку +на авито +на услуги
авито авто бесплатно
авито сызрань вещи пакетом

7 Avia777Kek Avia777Kek | E-mail | 16. srpna 2017 v 23:36 | Reagovat

<b>Авиабилеты по РУ за 60 процентов от цены кассы.</b> по МИРУ - 50%| <b>Телеграмм @AviaRussia</b> только этот, другие не используем.

Надежно. Выгодно. Без слётов. И БЕЗ каких-либо проблем.

Оплата:
ЯндексДеньги, Webmoney (профессиональные счета)
Рады сотрудничеству!
________

дешевые авиабилеты акции авиакомпаний скидки
озон билеты авиа дешево
авиабилеты дешево победа купить
купить авиабилеты билеты онлайн дешевые
купить авиабилеты s7 официальный сайт дешевые билеты

8 Peterhot Peterhot | E-mail | Web | 26. srpna 2017 v 18:08 | Reagovat

“Adoro viaggiare in Segway”. Il modo migliore per cadere in amore con Verona in nessun tempo!
Quando si dispone di un breve tempo a coprire una citta, questo e un ottimo modo per farlo. Mi e piaciuto molto il nostro tour e guida. L'audio e stato un po' difficile, ma la guida li ha tenuti lavorando. Quando il suo caldo, questo e un ottimo modo per andare in giro e stare un po' fredda. Verona e una citta facile accesso per segway intorno. Abbiamo visto tutti i principali siti e ci hanno dato una buona sensazione per il layout della citta. Siamo stati in grado di tornare a pochi posti il giorno successivo per un po' di tempo.

https://www.regiondo.it/segway-historic-tour-in-verona

<b>Book Now</b> ''' http://segwayverona.com/

https://eu5.bookingkit.de/onPage/detail?e=2202759fc95947e409b3435a7ae87161&preview=true&lang=it

9 Avito777Pt Avito777Pt | E-mail | 24. září 2017 v 4:01 | Reagovat

<b>Пополение баланса Авито (Avito) за 50%</b> | <b>Телеграмм @a1garant</b>

<b>Мое почтение, дорогие друзья!</b>

Всегда рады предоставить Всем вам сервис по пополнению баланса на действующие активные аккаунты Avito (а также, абсолютно новые). Если Вам необходимы определенные балансы - пишите, будем решать. Потратить можно  на турбо продажи, любые платные услуги Авито (Avito).

<b>Аккаунты не Брут. Живут долго.</b>

Процент пополнения в нашу сторону и стоимость готовых аккаунтов: <b>50% от баланса на аккаунте.</b>
Если требуется залив на ваш аккаунт, в этом случае требуются логин и пароль Вашего акка для доступа к форме оплаты, пополнения баланса.
Для постоянных заказчиков гибкая система бонусов и скидок!
Гарантия:

<b>И, конечно же ничто не укрепляет доверие, как - Постоплата!!!</b> Вперед денег не просим... <b>А также, гасим Штрафы ГИБДД за 65% ...</b>

Оплата:
ЯндексДеньги, Webmoney (профессиональные счета)
Рады сотрудничеству!

Залив Авито <b>канал Телеграмм  @t.me/avito50 </b>
________

авито дома
авито работа
гироскутеры со скидкой авито
авито краснодар
авито женская одежда пакетом краснодар

10 Avito77Pt Avito77Pt | E-mail | 24. září 2017 v 22:21 | Reagovat

<b>Пополение баланса Авито (Avito) за 50%</b> | <b>Телеграмм @a1garant</b>

<b>Приветствую вас, дорогие друзья!</b>

Рады предоставить Всем вам услуги по пополнению баланса на действующие активные аккаунты Avito (а также, совершенно новые). Если Вам необходимы определенные балансы - пишите, будем решать. Потратить можно  на турбо продажи, любые платные услуги Авито (Avito).

<b>Аккаунты не Брут. Живут долго.</b>

Процент пополнения в нашу сторону и стоимость готовых аккаунтов: <b>50% от баланса на аккаунте.</b>
Если нужен залив на ваш аккаунт, в этом случае требуются логин и пароль Вашего акка для доступа к форме оплаты, пополнения баланса.
Для постоянных клиентов гибкая система бонусов и скидок!
Гарантия:

<b>И, конечно же ничто не укрепляет доверие, как - Постоплата!!!</b> Вперед денег не просим... <b>А также, гасим Штрафы ГИБДД за 65% ...</b>

Оплата:
ЯндексДеньги, Webmoney (профессиональные счета)
Рады сотрудничеству!

Залив Авито <b>канал Телеграмм  @t.me/avito50 </b>
________

одежда пакетом авито
кроссовки нью баланс авито
авито спб
кошельки авито +с балансами
авито бесплатные объявления томск

11 Avito888Pt Avito888Pt | E-mail | 25. září 2017 v 2:05 | Reagovat

<b>Пополение баланса Авито (Avito) за 50%</b> | <b>Телеграмм @a1garant</b>

<b>Мое почтение, дорогие друзья!</b>

Всегда рады предоставить Всем вам услуги по пополнению баланса на действующие активные аккаунты Avito (а также, абсолютно новые). Если Вам нужны определенные балансы - пишите, будем решать. Потратить можно  на турбо продажи, любые платные услуги Авито (Avito).

<b>Аккаунты не Брут. Живут долго.</b>

Процент пополнения в нашу сторону и стоимость готовых аккаунтов: <b>50% от баланса на аккаунте.</b>
Если требуется залив на ваш аккаунт, в этом случае требуются логин и пароль Вашего акка для доступа к форме оплаты, пополнения баланса.
Для постоянных заказчиков гибкая система бонусов и скидок!
Гарантия:

<b>И, конечно же ничто не укрепляет доверие, как - Постоплата!!!</b> Вперед денег не просим... <b>А также, гасим Штрафы ГИБДД за 65% ...</b>

Оплата:
ЯндексДеньги, Webmoney (профессиональные счета)
Рады сотрудничеству!

Залив Авито <b>канал Телеграмм  @t.me/avito50 </b>
________

купить акции авито
турбо продажа авито скидка
+как сделать скидку +на авито
вещи пакетом +на авито спб
пакет вещи мальчика авито

12 SlavaDrw SlavaDrw | 6. října 2017 v 3:50 | Reagovat

Oh God. I don't know what to do as I have Lots of work to do next week month. Plus the university exams are coming, it will be a stretch. I am already being nervous maybe I should <a href=http://firmgains.com/drugs/natural-ambien>interaction</a> to calm down a little bit. Hopefully it will all go well. Wish me luck.

13 AlysonVcq AlysonVcq | E-mail | Web | 8. října 2017 v 23:40 | Reagovat

Oh Lord. I don't know what to do as I have a lot of of work to do next week month. Plus the university exams are nearing, it will be a hell. I am already being nervous maybe I should <a href=https://www.snowdonrailway.co.uk/phpunit/side-effects-of-ultram>link</a> to calm down a little bit. Hopefully it will all go well. Wish me luck.

14 MIAFsu MIAFsu | E-mail | Web | 18. října 2017 v 18:50 | Reagovat

https://ask.fm/safdyhfgb

15 EvelynSmori EvelynSmori | E-mail | 31. října 2017 v 4:32 | Reagovat

<a href=https://alitems.com/g/1e8d1144947cf271b95a16525dc3e8/><b>Aliexpress</b></a> is Star shopping...

16 BethanyXgo BethanyXgo | 15. listopadu 2017 v 16:24 | Reagovat

Oh Lord. I don't know what to do as I have loads of work to do next week semester. Plus the university exams are approaching, it will be a torture. I am already being anxious maybe I should <a href=http://klonopin.usite.pro/>Contact</a> to calm down a little bit. Hopefully it will all go well. Wish me luck.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama