Jižní Korea - díl II

11. září 2007 v 7:22 | Vojta |  Jižní Korea
(pokr.)
Wando
Menší přístav, kterej využíváme jako tranzitní místo při cestě na ostrov Jeju. Opět není jasný, jestli náš motel Zeus není spíš hodinovej, na patře se totiž nachází automat pro prodej vibrátorů a dalších veselých předmětů. Klíč od pokoje máme v ruce opět zhruba za deset sekund po zahalekání "hello" do okýnka recepce (pán spal).
Jinak nás zaujalo sušení ryb na nábřeží (masařky měly opět hody) a zřejmě čerstvě zprovozněná svítící fontána s nevyzpytatelně vystřelujícími gejzíry vody - velkým hitem se ukázalo být nasazení umělohmotného kužele (pro uzavírku silnic) na trysku, kdy pozdější proud vynesl kužel elegantně do desetimetrové výšky, to ze veselého pištění všech přihlížejících. >>>

Ostrov Jeju
Neboli ostrov líbánek, jak celkem trefně podotýká průvodce. Pro přesnost nutno uvést, že inkriminované dvojice snadno poznáte podle stejného oblečení. Ostrov je vzdálen od jižního pobřeží pevniny zhruba 85 km, čili tři hodiny trajektem, a veliký je asi 60 x 30 km. Pokud je bouřka, trajekt se dost houpe, jsouce na otevřeném moři. A k trajektu se sluší napsat, že postrádá židle: k jedné korejské zvláštnosti totiž patří tzv. zevlovadlo. To si představte jako nízké, asi 30 cm vysoké pódium o ploše 3 x 3 m. Bývá umístěné vlastně všude tam, kde se něco děje, na návsi pod stromem, před obchodem a tak. Korejci na něm obvykle sedí v tureckém sedu, ale často také polehávají (před vstupem na zevlovadlo se pochopitelně zují). Konstruktér našeho trajektu pojmenovaného Hanil umístil tento prvek v hromadné podobě do podpalubí, takže toto pak vypadalo jako jedna velká tělocvična s polehávajícími osobami.
Dalším zážitkem pak pro nás byla Korejka středního věku, která si poručila na baru druhou plechovku piva ještě před vyplutím a pak už jen mámila na ostýchavém mladíkovi za barem plechovky další. A zřejmě mu činila neslušné návrhy, soudě podle zarudnutí mladíkovy líce. Pak jsme Korejku našli, jak spí na židli, později na otevřeném záchodě. Dohra byla v podobě vyvedení pasažérky pobřežní policií v Jeju-city.
Bohužel, na zpáteční cestě trajektem jsme byli nuceni trochu zrevidovat naše opěvování korejské mentality, která tu nějak začala přerůstat do mentality čínské, lidé se nebavili, ale řvali a mně, do té doby spícímu, si sedli 30 cm za hlavou čtyři karbaníci a to se ví, že ti řvali taky.
Co vidět na ostrově? Tak já např. hned první den večerní trh mj. se dvěma prasečíma hlavama (paradoxně mezi všemi těmi produkty moře) a osvětlenou a ozvučenou fontánu na náměstí - z amplionů se zrovna ryčně linulo I feel good od nebožtíka Jamese Browna, to bych tady asi nečekal. Ale seriózně, u dvou velmi zajímavých atrakcí se zastavit musím: první z nich je 13 km dlouhý systém lávových tunelů Manjanggul, nejrozsáhlejší na světě (co na tom, že projít se dá "jen" kilometrový úsek). "Tubus" dosahuje v průměru 3-20 m, teplota tu kolísá kolem 9 stupni a vlhkost vzduchu je pořádná. Doufám, že mě vzdělanější z vás omluví, když odbudu vznik tunelu vágně: vrchní vrstva lávy ztuhla dřív a vytvořila tak krustu, která tvoří současný strop tunelu (kam odtekla zbylá láva nevím). Každopádně procházíte se po něčem, co sice vypadá jako ztuhlý beton, ale je to láva. A zážitkem je dojít na konec tunelu, kde je ztuhlý nikoliv vodopád, ale lávopád.
Druhou nevšední podívanou je kráter Ilchulbong. Přímo od moře vystupuje jako poslední cíp pevniny skalnatá hora (ovšemže porostlá zelení), která má ve výšce 182 m uříznutý vršek. Vyšplháte-li se na ní, naskytne se úžasná podívaná (opravdu bez příkras): pod sebou máte kráter se sytou zelení, po obvodu lemovaný zuby skalisek, která budí dojem nějaké hradby. Jezero na dně kráteru nehledejte, vulkanický povrch je porézní a žádnou vodu nezadržuje.
Byla tady ovšem hlava na hlavě (z vrcholu jsem napočítal na silnici pod sebou třeba osm za sebou jedoucích autobusů), vesměs školní výpravy. Školákům prodali dole lahve se zmrzlou vodou a ti pak využívali jakéhokoliv výstupku, o který mohli s lahví třískat a dopomoct si tak ke kýžené vodě. Bylo jim těžké v té výhni a nekonečných schodech nahoru s úsměvem stále odpovídat na jejich "hello". Pod Ilchulbongem je další atrakce, svojí základnu tu mají ženy-potápěčky specializující se na lov bez použití kyslíkových bomb. Pod vodou vydrží tyhle bytosti dvě minuty, zvládnou se ponořit do hloubky 20 m a po vynoření vydají specifický zvuk "ho-oi, ho-oi". Těm nejstarším přitom táhne na 75…
A abych byl úplný, na Jeju se natáčelo několik zřejmě proslulých filmů, na které upozorňuje každý zdejší průvodce i letáček. Turista si tak může dopřát trasu objíždějící místa natáčení takových kousků, jako je např. A Love Story, Ghost in Love, Loving You, Love Wind - Love Song, nebo Lump of Sugar.
Hapcheon
X-tý přípoj do Hapcheonu nám vyhledala opět jak jinak než ochotná dáma v informačním kiosku na autobusovém terminálu v úděsně se rozrůstající metropoli Gwangju, kam jsme dorazili z Wando, potažmo Jeju. Tahle dáma měla nezvykle velkou slovní zásobu a když jsme jí řekli o Hapcheonu, otázala se "a co tam je vlastně zajímavého?". Naše odpověď, že tam jsou snad kulisy filmového města, jí úplně neuspokojila a tak vytočila číslo přímo na "okres", kde jí potvrdili, že máme přijet, kulisy prej stojej za to. A celou tu dobu s náma nesměle konverzoval menší Korejec s kávou, kterej se zřejmě baví tím, že se dává anglicky do řeči s cizincema a takto se zdokonaluje v cizím jazyce. Než paní zpátky zavolal "okres", vysvětlil nám pán nad mapou Koreje, kde jsou hranice krajů, odkud kam vede jaký hlavní tah a nakonec došlo i na znamení zvěrokruhu, přičemž na pro něj neznámé slovo "pig" jsem musel sehrát u kiosku malou scénku.
Takže Hapcheon. Tohle už byla docela díra, dorazili jsme sem za tmy a deště a paní v recepci motelu po tom, co jsme jí probudili, odpovídala "yes" i na otázku kolik stojí nocleh. Ovšem bibimbap v jídelně naproti byl úžasný, plných 13 talířků příloh nám přinesli. Asi jsem ještě nezmínil korejskou specialitu bibimbap: v ideální verzi přinesou v rozpálené kameninové misce směs zeleniny, hub a rýže. Tohle se promíchá (přičemž o stěny misky se jídlo vlastně ještě dodělá) a pak už se to jí a přikusujou k tomu přílohy, např. kimči, naložené fazole, sušené krevety, pečené ryby atd. a nakonec se to může zapít miso-polévkou. Tenhle královský bibimbap byl dražší, jedna porce vyšla na 5 000 wonů (cca stovku), ale ten zážitek…
Filmové město několik kilometrů za Hapcheonem bylo to jediný, co se tak dalo při průtrži mračen navštívit, jet do národního parku Gayasan nemělo v tom nečase smysl. Nicméně kulisy se ukázaly být zdařilé a fortelně provedené. Procházeli jsme se v dešti víceméně sami různými čtvrtěmi a bylo to fajn, taková oddechovka. Nicméně, vojenská část byla zrovna rozmontovaná, takže jsme mohli obdivovat jen armádní vozy. A i do filmového města se vloudil šotek, takže na jednom starém domě mohlo bystré oko najít na plakátu "chichen" místo "chicken". Ale to jen na okraj.
V noci se ukázaly slabiny laciného a vykřičeného (doslova) motelu: ze spodní hospody (dost nekorejsky pojmenované Thramoa Hof) se neslo celým domem až do pokojů nahoru do čtvrté hodiny ranní úděsně falešné karaoke. Pak dorazila na pokoj vedle nás dámská dvojka, která si dvě hodiny cosi vyříkávala, aby se pak začala fackovat a vřískat. To už jsem byl naštvanej a vyšel na chodbu. Zjistil jsem, že amazonky maj otevřený dveře do pokoje, čili jsem je (česky) seřval a od vycházející pak obdržel omluvu "sorry".
Gyeongju
Město (či místo), kterým prošla historie: už v roce 57 př. Kr. se stalo hlavním městem dynastie Silla a tenhle statut si udrželo po dalších 1 000 let. V období největšího rozmachu dosahovala populace města milionu. Poté muselo zákonitě dojít k úpadku a co nestačili začátkem 13. st. zplundrovat Mongolové, dokončili o tři staletí později Japonci. Rekonstrukci města pak odstartoval v 70. letech 20. st. diktátor Park Chung-hee a oblast se dnes těší velkému turistickému zájmu.
Tolik encyklopedický úvod. Co asi trkne do očí nejdřív, jsou tumuli, neboli hrobky panovníků, které se vyskytují přímo v centru města i od centra dále. Jak tumulus vypadá, resp. jak se budoval? Nejprve se srovnala zem, v průměru tak 47 m. Ta se potom pokryla štěrkem, na který se položily kamenné desky. Doprostřed se umístila dřevěná komora, do které se umístila rakev ze zesnulým (do rakve se pochopitelně vložily předměty jako koruna, meč, jídlo atd.). Komora se poté uzamkla a pak už se na ní skládaly kameny (v ideálním případě velikosti lidské hlavy) do té doby, než se z toho vyklubal pahorek tvaru Řípu. Hromada kamenů se potom pomazala jílem a nechala vyschnout. A úplně nakonec se jíl překryl půdou a nechal zarůst travou - v takové podobě se dnes můžete s tumuli setkat (nedaleko centra je parkový komplex, kde je tumuli dohromady 23, z toho jedna zpřístupněná i vevnitř).
Pak je tady celá řada dalších slavných památek, ale problém je v tom, že se vyskytují na značně rozlehlém území, čili jejich půvab by člověk asi ocenil až z ptačí perspektivy, takhle chodíte dlouhé štace od památky k památce. My tu ještě viděli torzo nejstarší astrologické observatoře Dálného Východu Cheomseongdae ze 7. st. v podobě magické věže, jejíž 12 kamenů v podstavci, 30 vrstev směrem nahoru a celkový počet 366 kamenů dává tušit základnímu dělení času.
Ale nemohli jsme se nechat věží příliš unášet, protože tu byl hudební festival a v nedalekém stánku prodávali luk a šípy, takže bylo potřeba dávat pozor a koukat okolo sebe na malé vyzbrojené uličníky. Vymetli jsme ještě sídlo někdejší konfuciánské školy Hyanggyo a další královské hrobky úplně vzadu a pak už jsme měli jen sílu ocenit malebné uličky mezi přízemními domky při zpáteční cestě do motelu, tady si v přízemí samoobslužně půjčit videokazetu s hororem a doplazit se nahoru do pokoje.
A abych byl úplný, na zpáteční cestě do Busanu jsme prolezli chrám Bulguksa zapsaný v UNESCU, paradoxně jsme tady našli několik výprav japonských školáků, který nenechali ani tady vydechnout od školních uniforem a tašek. A propos, do Busanu jsme jeli vlakem, učinili jsme tak zadost jak ekologickému, tak i poznávacímu cítění (o tom, že vlak byl čistý a jel na čas asi nemá cenu psát).
Busan, sbohem a šáteček
A kruh se uzavírá a jsme zpátky v Busanu. Šeří se, ubytováváme se v motelu blízko obchodního domu firmy Lotte a jde o zcela nepokrytě motel hodinový, na pokoji je kulatá postel ze zrcadlama a toaletní stolek ve stylu bídrmajer. Je to úsměvné, ale je to taky všechno dost zašlé až špinavé, ale jsme na to povzneseni, protože zejtra letíme zpátky do Tokia.
Poslední čas věnujeme courání se po trhu Bujeon. Ve spoře osvětlených uličkách a nádherně otřískaných nárožích tady i v osm večer koluje čilý ruch a i když převažují stánky se zeleninou a mořskými produkty, najdou se tu stánky monotematické, kde prodávají třeba jen papričky nebo vonné dříví a dřevěné uhlí. A poslední zastávku věnujeme obchodnímu domu Lotte, jehož neóny hrají všemi (měnícími se) barvami a na jehož přední straně jezdí za skleněnou stěnou vedle sebe čtyři naparáděné výtahy. Do Lotte se dá vejít i z podchodu, kde investor neponechal nic náhodě a my tu teď můžeme mj. obdivovat dvě opravdu obludné fontány, jedna je imitace fontány antické a druhá pak současná - čtyři lachtani stříkají tlamičkou vodu, to je teda něco, všechno je pochopitelně bílé.
FOTOGALERIE ZDE
(konec)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Michal Michal | E-mail | Web | 19. prosince 2007 v 16:22 | Reagovat

Ahoj,

neverim vlastnim ocim. Jak vas napadlo jet do Hapcheonu? Chteli jste se podivat na tripitaku v chramu v NP gayasan? Nebo jste skalni fandove vojenskych velkofilmu? :]

Ja jsem byl 3 mesice ve vedlejsim okresnim meste - Hamyangu. Hehe, taky se mi stavalo ze se Korejci divili co tam delam...

Michal

2 Gabuška Gabuška | 16. března 2008 v 12:45 | Reagovat

No a nevis jak se v korei mluvi??? potrebovala bych to vedet!

3 Vojta Vojta | 3. dubna 2008 v 9:30 | Reagovat

ahoj gabi,

je to proste, v koreji se mluvi kupodivu korejsky:) ale narozdil treba od japoncu mluvi korejci o poznani vice anglicky, takze si tam vystacis v pohode s anglictinou.

ahoj michale,

chteli jsme navstivit narodni park nad hapcheonem (jmeno mi ted vypadlo) plus filmove mesto. ale pak desne lilo, takze jsme program zredukovali pouze na to film-city...

4 serafX serafX | Web | 31. srpna 2008 v 8:42 | Reagovat

V Číně mluví spousta Číňanů také anglicky.

5 Arlenenip Arlenenip | E-mail | 22. července 2017 v 19:00 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil":
captcha breaking of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another types of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? There are a lot of introducing videos about XEvil in YouTube.
Good luck ;)

XRumer20170721

6 FlossieWak FlossieWak | E-mail | 26. července 2017 v 6:15 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captcha recognition of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another subtypes of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? There are a lot of impessive videos about XEvil in YouTube.
See you later!

XRumer20170725

7 DavidCrogy DavidCrogy | E-mail | 29. července 2017 v 0:53 | Reagovat

VasTutNet точка  ru  удалим негативные отзывы о Вас,разместим положительные,Спецалист по удалению плохой негативной информации в сетиУдалить аккаунт Удалим всю негативную информацию ,разместим положительные отзывы.Привлечение трафика аналог яндекс директа и гугла Агентство репутации Вастутнет VasTutNet точка ру!

8 Carolynbah Carolynbah | E-mail | 4. srpna 2017 v 15:52 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil":
captcha solution of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another types of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? There are a lot of impessive videos about XEvil in YouTube.
You read it - then IT WORKS!
Good luck!

XRumer201708

9 Carolynbah Carolynbah | E-mail | 4. srpna 2017 v 20:57 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil":
captchas regignizing of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another subtypes of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? There are a lot of introducing videos about XEvil in YouTube.
You read it - then IT WORKS!
Good luck ;)

XRumer201708

10 Carolynbah Carolynbah | E-mail | 5. srpna 2017 v 2:10 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil":
captcha recognition of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another size-types of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? There are a lot of introducing videos about XEvil in YouTube.
You read it - then IT WORKS!
See you later ;)

XRumer201708

11 Carolynbah Carolynbah | E-mail | 5. srpna 2017 v 12:51 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil":
captcha regignizing of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another size-types of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? You can find a lot of introducing videos about XEvil in YouTube.
You read it - then IT WORKS!
See you later!

XRumer201708

12 Carolynbah Carolynbah | E-mail | 6. srpna 2017 v 5:04 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil":
captchas breaking of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another subtypes of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? There are a lot of introducing videos about XEvil in YouTube.
You read it - then IT WORKS!
Good luck ;)

XRumer201708

13 Carolynbah Carolynbah | E-mail | 6. srpna 2017 v 15:35 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captchas regignizing of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another subtypes of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? There are a lot of introducing videos about XEvil in YouTube.
You read it - then IT WORKS!
Good luck ;)

XRumer201708

14 LeeannJeoks LeeannJeoks | E-mail | 10. srpna 2017 v 17:36 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captchas solving of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another subtypes of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? There are a lot of introducing videos about XEvil in YouTube.
You read it - then IT WORKS!
See you later!

XRumer201708c

15 Avito777Wooli Avito777Wooli | E-mail | 15. srpna 2017 v 17:18 | Reagovat

<b>Пополение баланса Авито (Avito) за 50%</b> | <b>Телеграмм @a1garant</b>

<b>Приветствую вас, дорогие друзья!</b>

Готовы предоставить Всем вам сервис по пополнению баланса на действующие активные аккаунты Avito (а также, абсолютно новые). Если Вам необходимы конкретные балансы - пишите, будем решать. Потратить можно  на турбо продажи, любые платные услуги Авито (Avito).

<b>Аккаунты не Брут. Живут долго.</b>

Процент пополнения в нашу сторону и стоимость готовых аккаунтов: <b>50% от баланса на аккаунте.</b>
Если требуется залив на ваш аккаунт, в этом случае требуются логин и пароль Вашего акка для доступа к форме оплаты, пополнения баланса.
Для постоянных клиентов гибкая система бонусов и скидок!
Гарантия:

<b>И, конечно же ничто не укрепляет доверие, как - Постоплата!!!</b> Вперед денег не просим... <b>А также, гасим Штрафы ГИБДД за 65% ...</b>

Оплата:
ЯндексДеньги, Webmoney (профессиональные счета)
Рады сотрудничеству!

<b>канал Телеграмм  @t.me/avito50 </b>
________

вещи пакетом авито новосибирск
авито детская одежда пакетом
авито бесплатно нижний новгород
авито частные бесплатные
вещи пакетом +на авито спб

16 DannyWer DannyWer | E-mail | Web | 18. srpna 2017 v 21:17 | Reagovat

ВНИМАНИЕ!!! Ядекс и отношение к клиентам смотреть всем!!!
Посмотрел и был в ШОКЕ....
Вот ссылка на Ютуб
https://www.youtube.com/watch?v=IdYDpLcuVnA

17 GeorgePab GeorgePab | E-mail | Web | 20. srpna 2017 v 18:40 | Reagovat

<a href=http://cyril-leytsihovich.ml/>млм доски, профессия менеджер сетевого бизнеса n 061100</a>

18 GeorgePab GeorgePab | E-mail | Web | 22. srpna 2017 v 17:22 | Reagovat

<a href=http://cyril-leytsihovich.ml/>млм база сетевиков, инель бизнес сетевой</a>

19 Soromn Soromn | E-mail | 22. srpna 2017 v 23:45 | Reagovat

Лучшие  БЕСПЛАТНЫЕ порно игры вас ждут игры без установки онлайн на  https://vk.com/porno_flash_games

P.S. - ЗАХОДИТЕ И ИГРАЙТЕ в порно флеш ИГРЫ БЕЗ РЕКЛАМЫ И ВИРУСОВ на https://vk.com/porno_flash_games

20 Sorooo Sorooo | E-mail | 25. srpna 2017 v 6:02 | Reagovat

СМОТРИ ЛУЧШЕЕ ДОМАШНЕЕ ПОРНО http://sexvipka.com/ ПОРНО ВИДЕО ОНЛАЙН БЕЗ РЕГИСТРАЦИИ И БЕЗ РЕКЛАМЫ НА САЙТЕ !!!
ТАК ЖЕ НЕ ПРОПУСТИ СОСЕДКА ДЕЛАЕТ МИНЕТ https://minet-pornosex.ru/ ЛУЧШИЙ МИНЕТ БЕСПЛАТНО И БЕЗ РЕГИСТРАЦИИ !!!

ЛУЧШЕЕ ПОРНО ВИДЕО ОНЛАЙН НА ЛЮБОЙ ВКУС БЕЗ РЕКЛАМЫ И ВИРУСОВ НА САЙТЕ !!!

21 Sorobr Sorobr | E-mail | 25. srpna 2017 v 12:31 | Reagovat

СМОТРИ КАЧЕСТВЕННОЕ ПОРНО ВИДЕО БЕСПЛАТНО http://sexvipka.com/ ПОРНО ВИДЕО БЕСПЛАТНО БЕЗ РЕГИСТРАЦИИ И БЕЗ РЕКЛАМЫ НА САЙТЕ !!!
ОБРАТИ ВНИМАНИЯ МИНЕТ ОНЛАЙН https://minet-pornosex.ru/ МИНЕТ ОНЛАЙН БЕСПЛАТНО И БЕЗ РЕГИСТРАЦИИ !!!

ЛУЧШЕЕ ПОРНО ВИДЕО ОНЛАЙН НА ЛЮБОЙ ВКУС БЕЗ РЕКЛАМЫ И ВИРУСОВ НА САЙТЕ !!!

22 Sorojy Sorojy | E-mail | 25. srpna 2017 v 14:34 | Reagovat

СМОТРИ ГОРЯЧЕЕ ПОРНО ВИДЕО http://sexvipka.com/ ПОРНО С МОЛОДЫМИ БЕЗ РЕГИСТРАЦИИ И БЕЗ РЕКЛАМЫ НА САЙТЕ !!!
ОБРАТИ ВНИМАНИЯ МИНЕТ В ПЕРВЫЙ РАЗ https://minet-pornosex.ru/ МИНЕТ ОНЛАЙН БЕСПЛАТНО И БЕЗ РЕГИСТРАЦИИ !!!

ЛУЧШЕЕ ПОРНО ВИДЕО ОНЛАЙН НА ЛЮБОЙ ВКУС БЕЗ РЕКЛАМЫ И ВИРУСОВ НА САЙТЕ !!!

23 Soroxd Soroxd | E-mail | 26. srpna 2017 v 2:23 | Reagovat

СМОТРИ В ВЫСОКОМ КАЧЕСТВЕ СЕКС ВИДЕО ОНЛАЙН http://sexvipka.com/ ПОРНО ВИДЕО БЕЗ РЕГИСТРАЦИИ И БЕЗ РЕКЛАМЫ НА САЙТЕ !!!
ТАК ЖЕ НЕ ПРОПУСТИ СОЧНЫЙ МИНЕТ https://minet-pornosex.ru/ ГЛУБОКИЙ МИНЕТ БЕСПЛАТНО И БЕЗ РЕГИСТРАЦИИ !!!

ЛУЧШЕЕ ПОРНО ВИДЕО ОНЛАЙН НА ЛЮБОЙ ВКУС БЕЗ РЕКЛАМЫ И ВИРУСОВ НА САЙТЕ !!!

24 Mariawak Mariawak | E-mail | Web | 29. srpna 2017 v 5:38 | Reagovat

Хотите разнообразить вашу сексуальную жизнь? Добиться принципиально новых ощущений помогут секс-игрушки

Один из самых распространенных способов достичь сильных ощущений – <a href="https://afroditalove.ru/category/vibromassazher-vibrator/">купить вибратор</a>. С его помощью достаточно легко добиться стимуляции эрогенных зон и точек на теле. Только не используйте его в одиночку, доверьтесь своему любимому. Это укрепит вашу эмоциональную связь и поможет стать более раскованными и открытыми друг с другом.</p>
Также среди секс-игрушек распространены эрекционные кольца, наручники, различные стимуляторы и смазки. Начните с чего-нибудь одного, не бойтесь пробовать разные варианты, и вы точно найдете то, что понравится вам и партнеру.</p>
Стоит отметить: <a href="https://afroditalove.ru/category/prezervativy/">купить презервативы</a>, фаллоиммитаторы, вакуумные помпы, <a href="https://afroditalove.ru/category/vaginalnye-shariki/">вагинальные шарики</a>, и прочие интим-товары вы можете в интернет-магазине «Афродита» (afroditalove.ru).</p>

25 Avito77Pt Avito77Pt | E-mail | 24. září 2017 v 22:51 | Reagovat

<b>Пополение баланса Авито (Avito) за 50%</b> | <b>Телеграмм @a1garant</b>

<b>Мое почтение, дорогие друзья!</b>

Рады предоставить Всем вам услуги по пополнению баланса на действующие активные аккаунты Avito (а также, совершенно новые). Если Вам необходимы определенные балансы - пишите, будем решать. Потратить можно  на турбо продажи, любые платные услуги Авито (Avito).

<b>Аккаунты не Брут. Живут долго.</b>

Процент пополнения в нашу сторону и стоимость готовых аккаунтов: <b>50% от баланса на аккаунте.</b>
Если нужен залив на ваш аккаунт, в этом случае требуются логин и пароль Вашего акка для доступа к форме оплаты, пополнения баланса.
Для постоянных клиентов гибкая система бонусов и скидок!
Гарантия:

<b>И, конечно же ничто не укрепляет доверие, как - Постоплата!!!</b> Вперед денег не просим... <b>А также, гасим Штрафы ГИБДД за 65% ...</b>

Оплата:
ЯндексДеньги, Webmoney (профессиональные счета)
Рады сотрудничеству!

Залив Авито <b>канал Телеграмм  @t.me/avito50 </b>
________

авито детская одежда пакетом
авито скачать бесплатно
авито пермь
авито акции +и скидки
авито детские вещи пакетом омск

26 Avito888Pt Avito888Pt | E-mail | 25. září 2017 v 2:35 | Reagovat

<b>Пополение баланса Авито (Avito) за 50%</b> | <b>Телеграмм @a1garant</b>

<b>Здравствуйте, дорогие друзья!</b>

Рады будем предоставить Всем вам сервис по пополнению баланса на действующие активные аккаунты Avito (а также, абсолютно новые). Если Вам необходимы конкретные балансы - пишите, будем решать. Потратить можно  на турбо продажи, любые платные услуги Авито (Avito).

<b>Аккаунты не Брут. Живут долго.</b>

Процент пополнения в нашу сторону и стоимость готовых аккаунтов: <b>50% от баланса на аккаунте.</b>
Если нужен залив на ваш аккаунт, в этом случае требуются логин и пароль Вашего акка для доступа к форме оплаты, пополнения баланса.
Для постоянных заказчиков гибкая система бонусов и скидок!
Гарантия:

<b>И, конечно же ничто не укрепляет доверие, как - Постоплата!!!</b> Вперед денег не просим... <b>А также, гасим Штрафы ГИБДД за 65% ...</b>

Оплата:
ЯндексДеньги, Webmoney (профессиональные счета)
Рады сотрудничеству!

Залив Авито <b>канал Телеграмм  @t.me/avito50 </b>
________

авито залита
нью баланс авито москва
авито краснодар вещи пакетом
авито авто
авито ростов бесплатные объявления

27 Avito888Pt Avito888Pt | E-mail | 25. září 2017 v 5:59 | Reagovat

<b>Пополение баланса Авито (Avito) за 50%</b> | <b>Телеграмм @a1garant</b>

<b>Здравствуйте, дорогие друзья!</b>

Рады предоставить Всем вам услуги по пополнению баланса на действующие активные аккаунты Avito (а также, абсолютно новые). Если Вам требуются определенные балансы - пишите, будем решать. Потратить можно  на турбо продажи, любые платные услуги Авито (Avito).

<b>Аккаунты не Брут. Живут долго.</b>

Процент пополнения в нашу сторону и стоимость готовых аккаунтов: <b>50% от баланса на аккаунте.</b>
Если необходим залив на ваш аккаунт, в этом случае требуются логин и пароль Вашего акка для доступа к форме оплаты, пополнения баланса.
Для постоянных клиентов гибкая система бонусов и скидок!
Гарантия:

<b>И, конечно же ничто не укрепляет доверие, как - Постоплата!!!</b> Вперед денег не просим... <b>А также, гасим Штрафы ГИБДД за 65% ...</b>

Оплата:
ЯндексДеньги, Webmoney (профессиональные счета)
Рады сотрудничеству!

Залив Авито <b>канал Телеграмм  @t.me/avito50 </b>
________

купить нью баланс +на авито
авито краснодарский край
авито кемерово бесплатные объявления
авито москва
подавать объявление +на авито бесплатно

28 SlavaXva SlavaXva | 5. října 2017 v 22:05 | Reagovat

My friend and I went camping the other day. It was a tiring experience, as he wouldn't let me sleep all night. He kept talking about random subjects and cried about his wakefulness. I totally told him to <a href=http://firmgains.com/drugs/20-mg-zolpidem>Contact</a> and deal with it.

29 AlysonBbz AlysonBbz | E-mail | Web | 8. října 2017 v 17:53 | Reagovat

My friend and I went camping the other day. It was a horrific experience, as he wouldn't let me sleep all night. He kept talking about random things and complained about his wakefulness. I totally told him to <a href=https://www.snowdonrailway.co.uk/phpunit/tramadol-in-pregnancy>here</a> and deal with it.

30 BethanyYcs BethanyYcs | E-mail | Web | 9. října 2017 v 23:27 | Reagovat

http://www.cakebookings.com/story.php?title=order-deltasone-prednisone-online-cheap-buy-drugs-without-prescription

31 AlysonZob AlysonZob | E-mail | Web | 11. října 2017 v 10:05 | Reagovat

http://www.pearltrees.com/pressrelease2017/item210179263

32 Dol77larDype Dol77larDype | E-mail | 15. října 2017 v 19:16 | Reagovat

Были заплачены деньги 6000 за покупку базы данных и просто швырнул. с другого аккаунта к нему обратились, уже специально на 100р была сделка на выборку и тоже швырнул.

непорядочный гандон. кинет 100р%

Телеграм  @japoshka кидальная дешевка

33 BethanyHnn BethanyHnn | 21. října 2017 v 0:46 | Reagovat

Hi all! Lately I have been battling with a lot of personal issues. Friends and doctors keep telling me I should consider taking medicine, so I may as well <a href=https://www.smore.com/v1wqd-canadian-pharmacy>url</a> and see how it goes. Problem is, I haven't taken it for a while, and don't wanna get back to it, we'll see how it goes.

34 ElvaSdx ElvaSdx | E-mail | 27. prosince 2017 v 5:27 | Reagovat

апрапрапр

35 Sarahabnog Sarahabnog | E-mail | Web | 20. srpna 2018 v 16:42 | Reagovat

<a href=https://apyecom.com/click/59a01be28b30a809458b4631/133125/157217/subaccount><b>Aliexpress</b></a> - take your star...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama